Επιλογή Πρακτορείου : Ελβετία-CERN

Στην Ηλιούπολη σήμερα Παρασκευή 24/11/2023 και ώρα 1:00μμ, στο 7ο Γυμνάσιο Ηλιούπολης και στο Γραφείο της Διευθύντριας συνήλθε η επιτροπή αξιολόγησης των προσφορών των ταξιδιωτικών γραφείων για την 4ήμερη εκδρομή στην Ελβετία-CERN μετά από πρόσκληση του CERN από τις 17-04-2024 έως 20-04-2024.

Δεκτές έγιναν τρεις (03) προσφορές

1. On Line Holidays (750 ευρώ/μαθητή)
  2. At Holidays (780 ευρώ ανά μαθητή)
  3. Manessis Travel (735 ευρώ ανά μαθητή)

Η επιτροπή, αφού εξέτασε όλες τις προσφορές των ταξιδιωτικών γραφείων με κριτήρια την έγκαιρη χρονικά κατάθεση γραπτών κλειστών προσφορών, την προσφερόμενη τιμή, τις υπηρεσίες, την ασφαλιστική κάλυψη, την ιατροφαρμακευτική κάλυψη, τα απαιτούμενα από τον νόμο πιστοποιητικά  και όλα όσα ρητά αναγράφονται στην προκήρυξη που αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα της Α΄ Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αθήνας, ομόφωνα αποφάσισε την ανάθεση της πραγματοποίησης της εκδρομής στην Ελβετία-CERN στο Γραφείο Manessis Travel καθότι κατέθεσε την οικονομικότερη και πληρέστερη προσφορά από τα πρακτορεία που συμμετείχαν στο διαγωνισμό.