ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2023-2024

Την Δευτέρα, 11/09/2023 και ώρα 8:30 θα πραγματοποιηθεί ο Αγιασμός στον κάτω αύλειο χώρο του σχολείου και θα ακολουθήσει η διανομή των σχολικών εγχειριδίων .

– Οι μαθητές/τριες των Α’, Β’ και Γ’ Γυμνασίου θα προσέλθουν στις 8.15΄, με σακίδιο για τη μεταφορά σχολικών εγχειριδίων και θα παραστούν στον Αγιασμό, που θα πραγματοποιηθεί στις 8:30.

– Μετά το τέλος του Αγιασμού, οι μαθητές/μαθήτριες παραμένουν στον αύλειο χώρο του σχολείου, προκειμένου να πραγματοποιηθεί η διανομή των σχολικών εγχειριδίων. Κρίνεται απαραίτητη η συνοδεία των μαθητών/τριών της Α’ Γυμνασίου λόγω των πολλών σχολικών εγχειριδίων που θα παραλάβουν.

– Την Τρίτη, 12/09/2023, η ώρα προσέλευσης όλων των μαθητών/μαθητριών του Γυμνασίου είναι 8.15, με ένα τετράδιο και ένα στυλό. Το ωρολόγιο πρόγραμμα θα έχει διάρκεια 4 διδακτικών ωρών (έναρξη: 8.15-λήξη ωρολογίου προγράμματος: 11.45).

Η διευθύντρια και Σύλλογος Διδασκόντων εύχεται ολόψυχα καλή και δημιουργική σχολική χρονιά γεμάτη από εκπαιδευτικές εμπειρίες!!!

Η διευθύντρια

Δρ. Παναγιώτα Φραγκουλίδου, ΠΕ78 Κοινωνικών Επιστημών