Εκπαιδευτική επίσκεψη στο 3ο Εργαστηριακό Κέντρο / ΕΠΑΛ Ηλιούπολης

Στις 28 Μαρτίου 2023 οι μαθητές της Γ’ τάξης επισκέφτηκαν το 3ο Εργαστηριακό Κέντρο, το οποίο συνεργάζεται με το ΕΠΑΛ Ηλιούπολης.

Στα πλαίσια της εκπαιδευτικής αυτής επίσκεψης οι μαθητές ξεναγήθηκαν στα διάφορα εργαστήρια και ενημερώθηκαν από καθηγητές και μαθητές για τη λειτουργία τους και τους κύκλους σπουδών. Στο τέλος ενημερώθηκαν γενικά για τη δομή και λειτουργία των ΕΠΑΛ και για τις δυνατότητες πρόσβασης στην τριτοβάθμια εκπαίδευση και την επαγγελματική τους αποκατάσταση. Κατά τη διάρκεια της επίσκεψης οι μαθητές είχαν τη δυνατότητα να θέσουν ερωτήσεις και να πάρουν χρήσιμες  πληροφορίες.

Ευχαριστούμε θερμά τη διεύθυνση και όλο το προσωπικό του Εργαστηριακού Κέντρου για την θερμή υποδοχή και φιλοξενία!